Teşekkür ve zorunlu bir açıklama:


10.09.2013

 

 

 

Dün akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sergilediğimiz "Memleket Sahnemiz" adlı gösteri ile ilgili yorumlarını, eleştirilerini, önerilerini, tebriklerini paylaşan herkese çok teşekkür ediyoruz. Konserin böyle coşkuyla gerçekleşmesi için emek veren, izleyen, katılan herkesin ellerine sağlık.

Konseri coşkuyla, keyifle ve heyecanla bitirdik. Ancak, başlangıcına dair bir açıklama yapmayı da zorunlu görüyoruz. Yaklaşık 60 kişinin sahneye çıktığı bu gösterinin teknik hazırlığı için ayrıntılı bir planlama yaptık. Ses firmasına bir hafta öncesinden konser günü ile ilgili programımızı ilettik ve son geceye kadar bu programın gerçekleşmesi için telefonla programı teyid ettirmeye çalıştık. Teknik kadromuz bir gece önceki konserin bitiminden itibaren sahnede gerekli hazırlıkları takip etmek üzere Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'ndaydı. Ancak konserin ses ve ışık sisteminin kurulumunu üstlenen firma tamamen profesyonellik dışı bir çalışma biçimiyle sahneyi 9.30 yerine saat 15.30'da tam olarak hazırlayabildi. Başladıktan sonra da yine de sistemdeki çeşitli teknik sorunlarla uğraşıldı. Bu aradaki firma yönetimiyle yaptığımız tüm görüşmelerde gereksiz yere panik yaptığımızı savunan bir anlayış ile karşılaştık. Sonuçta, soundchek planladığımızın yarısından daha az bir zaman içinde sona erdi ve konser tonmaister arkadaşlarımızın yoğun çabasıyla ve oluşacak tüm riskler göze alınarak başladı.

Konserin gecikmesi nedeniyle herkesten özür diliyor, öte yandan bu konserin profesyonellikten bu derece uzak çalışan ses firmasına rağmen gerçekleştirildiğini belirtmek istiyoruz.

Kardeş Türküler

 

<< diğer yazılar